Про зрошення

Ручной поливКожен власник заміської або присадибної ділянки знає або принаймні здогадується, на скільки важливим для росту рослин є зрошення. Ручний спосіб зрошення займає досить багато часу і має низьку ефективність. Можна лише уявити наскільки нерівномірним буде результат такого способу зрошення. Окремі ділянки грунту отримують більше води,  деякі  менше, а решта взагалі можуть залишитись без води. При цьому, Ваша присутність при кожній процедурі зрошення є обов`язковою, що вносить значні корективи в життєвий графік. Саме тому зрошення необхідно автоматизувати.

А людям, які найняли або планують найняти садівника з метою зрошення території, потрібно серйозно задуматись над наступними питаннями:

Нанятые садовники
  • Чи встигне одна людина оросити всю Вашу ділянку з мінімальною нормою зрошення газону 6 л/м2  на добу, що складає 600 л/сотку з врахуванням того, що середньо статистичний пістолет для зрошення або зрошувач, пропускають через себе, в середньому 600 літрів за годину (це не кажучи вже про періоди засухи, коли норма зрошення збільшується в два, а то і в три рази) ?;
  • Чи рівномірним буде ручне зрошення газону?;
  • Чи достатньою буде кількість води для ваших рослин?;
  • В який час доби він буде проводити зрошення?;
  • Чи буде шкідливим зрошення рослин і газону під час активного сонцестояння?;
  • Чи буде ця робота однаково ретельно виконувана на щоденній основі?
  • Що робити якщо Ваш садівник захворів або завтра знайшов більш вигідну роботу?
  • Чи встигне він виконати всі інші функції садівника, яких як відомо чимало

Наша компанія пропонує Вам послугу Зрошення своїми руками. Спеціалісти нашої компанії зроблять Вам проект або просто схему розміщення вузлів системи зрошення на ділянці у відповідності з усіма стандартами і нормами для забезпечення зрошення конкретних груп рослин з урахуванням можливостей Вашого водопостачання. Також ми допоможемо Вам повністю укомплектуватись усім необхідним обладнанням і матеріалами; проведем інструктаж по монтажу і експлуатації, як окремих вузлів, так і системи зрошення в комплексі. При необхідності проведемо розмітку, пусконалагоджувальні  роботи, а також приймемо все не використане обладнання по цінам вказаним в накладних.

Для здешевлення даної послуги (замість виїзду нашої людини на об`єкт з метою вивчення вихідних даних) необхідно накреслити точний план, бажано в масштабі, де потрібно вказати розміщення всіх архітектурних об`єктів, мощення, рослин, городу і зон, зрошення котрих не бажане. Також потрібно продумати можливе місце розміщення майбутнього пульта  керування зрошенням і шляхи заведення кабелів до нього. Позначити місце під`єднання до водопостачання системи зрошення (а також шляхи підведення магістрального трубопроводу до нього). Перелік всієї необхідної інформації міститься в опитувальному листі. Чим більше інформації тим точнішим буде проект зрошення. Мінімальними вихідними даними являються Дендроплан і Потужність водопостачання. Не потужність насосу, а саме водопостачання в комплексі – це сукупність потужності всіх вузлів водозабезпечення – свердловина, насос, ємність, віддаленність вузлів один від одного тощо.

Ручне зрошення розрахувати легше ніж автоматичне, тому для розрахунку ручного зрошення вистарчить  плану з архітектурними особливостями і місцем врізки магістрального трубопроводу. 

На основі отриманих даних плануємо розміщення і підключення всіх елементів системи зрошення. Архітектура і дендроплан об`єкту впливає на вибір типу, кількості зрошувальних елементів системи зрошення і звичайно ж на розміщення по об`єкту ; а потужність водопостачання визначає кількість зон на ділянці.

Дуже важливо правильно синхронізувати можливості водопостачання з потужністю  системи зрошення, яка є навантаженням для насосного обладнання. Чим краще збалансоване водопостачання з потужністю системи зрошення тим більш рівномірне розпилення і довший термін експлуатації всього обладнання. Пояснюється це тим, що недовантажений насос буде працювати в повторно-короткочасному режимі (в режимі «Пуск/Зупинка» - найбільш не бажаний для будь-якого двигуна), що призведе до передчасного зношення не тільки насосу, а й гідравлічних вузлів системи зрошення внаслідок гідроударів при пуску обладнання.

Полив стадионаПеревантаження насосного обладнання приводить не тільки до ускладнення роботи насоса, а й до погіршення якості розпилення. При низькому тиску (нижче проектної норми, вказаної в технічному описі кожного зрошувача чи форсунки) погіршується розпилення і переважає крупна крапля, що призводить до значної нерівномірності розпилення, тобто біля зрошувача і посередині радіусу води мало, а по краю радіусу – опадів багато. В надмірно перевантажених системах зрошення додається ще й значне зниження радіуса зрошення (дальність розпилення). В результаті маємо ділянки з перезволоженим грунтом (причина замокання і гниття) та з ділянками недостатньо зрошеними…

Довіривши найвідповідальніший етап виробництва системи зрошення спеціалістам нашої компанії Ви не тільки отримаєте очікуваний результат, а також заощадите кошти на постійні доопрацювання і «переробки».

Полив HUNTER